Piątek 19.04.2024

KOMUNIKAT

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Mondi w kwocie 10 tysięcy zł na zakup monitora interaktywnego. Nigdy by się to nie udało, gdyby nie ogromne zaangażowanie Państwa. Bardzo, bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy na nasz wniosek.

W dniu 12.04.2023 r. Burmistrz Świecia przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Świecie zawarł  umowę o dofinansowanie nr POIS.03.01.00-00-0224/22-00 projektu „Modernizacja przejść dla pieszych oraz utworzenie miasteczek rowerowych na terenach przyszkolnych w Gminie Świecie” w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

W ramach zadania zaplanowano:

- modernizację 26 przejść dla pieszych na terenie Starego Miasta w Świeciu,

- utworzenie miasteczka rowerowego stacjonarnego przy Szkole Podstawowej nr 8 i Szkole Podstawowej nr 5 w Świeciu.

W ramach projektu planuje się również realizację działań informacyjnych i promocyjnych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz edukacja i właściwe przygotowanie dzieci i młodzieży w zakresie przepisów ruchu drogowego, poprzez modernizację przejść dla pieszych znajdujących się w bliskim sąsiedztwie budynków użyteczności publicznej oraz stworzenie miasteczek rowerowych na terenie szkół. Dzięki projektowi zwiększy się widoczność pieszego na pasach, wzrośnie wiedza nt. ruchu drogowego, przewiduje się zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Zaplanowane działania, tj. modernizacja przejść dla pieszych i stworzenie miasteczek rowerowych, mają bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez wzrost świadomości wśród dzieci i młodzieży nt. zasad ruchu drogowego i poruszania się po infrastrukturze drogi. Doposażenie przejść dla pieszych poprzez modernizację i ulepszenie technologii wykonania oznakowania poziomego zwiększy bezpieczeństwo pieszych i zminimalizuje ryzyko wystąpienia zdarzeń niebezpiecznych.

Wartość projektu – 190 010,33 zł
Koszt wydatków kwalifikowalnych – 190 010,33 zł
Wkład Funduszy Europejskich – 161 508,78 zł

Projekt zostanie zrealizowany do 31.12.2023 r.

PODRĘCZNIKI DO RELIGII:

Klasa I:   Bóg - nasz ojciec. Seria: Wierzę w Boga Wyd. WAM (podręcznik + ćwiczenia)
Klasa II:  Jezus nasz Zbawiciel. Seria: Wierzę w Boga Wyd. WAM (podręcznik + ćwiczenia)
Klasa III: Wierzę w Boga. Jezu czekamy na Ciebie.
Klasa IV:  Zaproszeni przez Boga. Seria: Drogi Przymierza.
Klasa V:   Szukam Cię. Seria: Słuchaj Mój Ludu
Klasa VI:  Jestem Twoim Zbawicielem. Seria: Słuchaj Mój Ludu
Klasa VII: Słuchaj mój ludu. Prowadzę cię. Wyd. WAM
Klasa VIII:Jestem z Wami. Seria: Odsłonić twarz Chrystusa.
          Seria: Odsłonić twarz Chrystusa. Wyd. WAM

Wstępne informacje dla rodziców klas I

• Obowiązuje bezpłatny zestaw podręczników i ćwiczeń, które dziecko otrzyma we wrześniu.

• Rodzice kupują we własnym zakresie podręcznik do religii pt. ,,Bóg nasz Ojciec", Seria: Wierzę w Boga. Wydawnictwo WAM.

Wyprawka szkolna, którą należy kupić to:

• piórnik: długopis, ołówek, liniał, gumka, nożyczki, klej, plastelina, zielony długopis, kredki ołówkowe i świecowe;

• bloki: rysunkowy biały i kolorowy, techniczny: biały i kolorowy;

• wycinanki i farby plakatowe;

• zeszyty: 16 kartkowe w kratkę i w wąskie linie;

• strój gimnastyczny: koszulka, spodenki, tenisówki ( z jasną podeszwą) w podpisanym woreczku gimnastycznym,

Materiały do prac plastyczno-technicznych proponujemy zapakować do osobnej teczki, która będzie zostawać w szkole.  Jest to bardzo wygodne dla ucznia i nauczyciela. Wszystkie rzeczy należy opisać imieniem i nazwiskiem ucznia .

Małgorzata Kollas

malgorzata.kollas@cbi24.pl

+48 533-229-001

Witamy na naszej stronie!

Witamy serdecznie na stronie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kazimierza Ecksteina w Świeciu.

Znaleźć tu można ważne informacje dla rodziców, ciekawostki dla uczniów, a także wiele zdjęć z życia szkoły. Strona to nie tylko wizytówka naszej placówki, ale także informacja na temat naszej pracy, sukcesów uczniów i nauczycieli, kronika wydarzeń. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Dodajcie nas do swoich ulubionych! smiley

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego

spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole

Dyrekcja,