Tekst

Od 13-20 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu, w ramach projektu ERASMUS+, gościli u siebie uczniów z Francji, Belgii, Hiszpanii i Niemiec.
W tym czasie trzydziestosześcioosobowa grupa młodzieży miała możliwość poznania polskiej kuchni, architektury i tradycji. Pełen atrakcji program, przygotowany przez organizatorów, obejmował nie tylko zwiedzanie perełek architektonicznych i klimatycznych miast pomorskich jak Toruń czy Gdańsk, ale także bliższe poznanie lokalnych rozrywek.
Uczniowie ze szkół partnerskich uczestniczyli w grze miejskiej, zorganizowanej przez lokalnych harcerzy, zwieńczonej wspólnym ogniskiem i zabawą na terenie zamku krzyżackiego w Świeciu. Poza tym zagraniczni uczniowie uczestniczyli w codziennych zajęciach gospodarzy oraz dalszej pracy nad realizowanym wspólnie projektem
pt.: „Migracja w Europie”. Następny, ostatni już etap wymiany odbędzie się jeszcze w tym roku szkolnym w słonecznej Hiszpanii. Zarówno uczniowie SP 8, jak i uczestnicy programy ERASMUS+ z innych krajów nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania,
nie tylko z nową kulturą i obyczajami, ale przede wszystkim ze swoimi zagranicznymi przyjaciółmi.