Zapraszamy do biblioteki

Biblioteka szkolna udostępnia książki, czasopisma oraz inne źródła wiedzy, które ułatwiają
czytelnikom efektywne korzystanie z informacji w różnych postaciach i za pośrednictwem
różnych mediów.

Biblioteka wychodzi naprzeciw wymaganiom, oczekiwaniom i potrzebom
czytelników:

Dbamy o dobry kontakt z naszymi czytelnikami:

Podczas przerw chętni uczniowie pomagają w bibliotece nie tylko porządkując księgozbiór, ale także udzielając cennych informacji młodszym kolegom i koleżankom.

BIBLIOTEKA JEST CZYNNA:
poniedziałek - piątek 8.00 - 15.00

Wychodząc naprzeciw czytelniczym zainteresowaniom uczniów, zawsze staramy się posiadać w swojej ofercie aktualne nowości wydawnicze.

Nasza biblioteka włączyła się w ogólnoświatową akcję BOOKCROSSING. Jest to nieodpłatne przekazywanie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Zapraszamy do korzystania z naszego bookcrossingowego regału, który znajduje się przy naszej bibliotece!

W związku z tym, że w miejscu dawnej czytelni obecnie znajduje się gabinet szkolnego pedagoga, stworzyliśmy mini kącik czytelniczy. Zapraszamy do niego przed zajęciami lekcyjnymi lub po ich zakończeniu. Warto pamiętać, że czasopisma, które mamy w swojej ofercie, również można wypożyczać do domu.

W każdej sali lekcyjnej nauczyciele wraz z uczniami stworzyli kąciki czytelnicze. W wolnej chwili można zatem poczytać prasę lub książki regularnie przekazywane przez szkolną bibliotekę.