O świetlicy Galeria Wiadomości / Nauczanie zdalne Regulamin  Wychowawcy świetlicy

Świetlica

Głównym celem naszej pracy pedagogicznej jest zapewnienie dzieciom przebywającym w świetlicy szkolnej troskliwej opieki i bezpieczeństwa oraz umożliwienie rozwoju zdolności i zainteresowań.

Obraz znaleziony dla: witajcie w swietlicy

1.Świetlica obejmuje opieką uczniów z klas I – III,  których rodzice zgłosili potrzebę opieki pozalekcyjnej na terenie szkoły, a także uczniów z klas starszych dojeżdżających do szkoły.

2.Świetlica czynna jest w godzinach 6:45 – 16:00.

3.Ściśle współpracujemy z wychowawcami klas, pedagogiem i pracownikami szkoły.

4.Dzieci przyjmowane są do świetlicy na podstawie Kart zgłoszenia.

5.W świetlicy prowadzimy różnorodne zajęcia: plastyczne, umuzykalniające, ruchowe i czytelnicze. Organizujemy również uroczystości okolicznościowe oraz konkursy.

6.Podejmujemy pracę z innymi Szkołami, Domami Kultury i Stowarzyszeniami. Uczestniczymy w konkursach recytatorskich, wokalnych i plastycznych.

7.Wychowawcy świetlicy pomagają dzieciom mającym problemy w nauce.

8.Na zakończenie roku szkolnego, uczniowie zasługujący na wyróżnienie swoją postawą, wzorowym zachowaniem i aktywnością podczas zajęć, otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.