• Wycieczka 2a i 3d do czekoladowej krainy i biblioteki w Pruszczu

Dyrekcja,Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły

życzą Dzieciom i ich Rodzicom

spokojnych, rodzinnych Świąt

Bożego Narodzenia oraz wielu szczęśliwych chwil

i wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym Nowym Roku.

• Wigilie w klasach 4-8

• Wigilie w klasach 1-3

• Konkurs na kalendarze adwentowe i szopki betlejemskie

• Świąteczne spotkanie w klasie 1b

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze dni. Dlatego też klasa 1b wraz z rodzicami przeżyła je bardzo uroczyście. To właśnie z tej okazji dzieci przygotowały wspaniałe świąteczne przedstawienie. Zgromadzeni goście podziwiali recytacje wierszy i role odgrywane z wielkim zaangażowaniem. Dzieci pięknie śpiewały pastorałki i kolędy, dostarczając wiele wzruszeń.

• Wycieczka 1d i 2c do Torunia

• Wycieczka 1a i 2b do Torunia

• Wymiana kartek świątecznych

Klasa 6a wzięła udział w wymianie świątecznych kartek ze szkołą podstawową w Świekatowie. Uczniowie wykonali kartki własnoręcznie i napisali życzenia w języku angielskim. Celem projektu było popularyzowanie języka angielskiego, umiejętności pisania życzeń, poznanie obyczajów świątecznych w Anglii, nawiązanie współpracy z uczniami ze szkoły w Świekatowie.

• Gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 grudnia w naszej szkole odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy, że tego dnia byliście z nami! Wielkie brawa dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich darczyńców!

• Zakończenie roku z Szymborską

11 grudnia odbył się w naszej szkole gminny konkurs recytatorski - „Szymborska - dama poezji polskiej” pod honorowym patronatem burmistrza Świecia - Krzysztofa Kułakowskiego. Konkurs dedykowany noblistce został zorganizowany z okazji setnej rocznicy jej urodzin.Wydarzenie zgromadziło utalentowanych uczniów gminy Świecie.

Uczestnicy podzieleni na kategorię 4-6 i 7-8 wygłosili wiersze Wisławy Szymborskiej. Zachwycili jury wrażliwością artystyczną oraz oryginalną interpretacją utworów pełnych pytań o naturę człowieka i porządek świata.

Pierwsze miejsce w kategorii 4-6 zdobyły ex aequo: Sara Sitkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Tatiana Tokarz ze Szkoły Podstawowej nr 7. Drugie miejsce przypadło Lenie Ostrowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Wiktorowi Kasperskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trzecie miejsce zdobyła Malwina Mokwa ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W kategorii 7-8 nagrodę pierwsze miejsce otrzymała Alicja Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęła Mariana Mamonova z tej samej szkoły. Daria Sikorska ze Szkoły Podstawowej w Wiągu oraz Agata Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Grucznie zajęły trzecie miejsce.

Ponadto tego dnia swoje nagrody odebrali laureaci gminnego konkursu plastyczno-językowego pod patronatem burmistrza Świecia, także organizowanego w naszej szkole - „Życie i twórczość noblistki w komiksie zamknięte…”. Uczniowie ukazali sylwetkę noblistki w nietypowej, nowoczesnej formie. Wykazali się inwencją twórczą, sprawnością językową, wiedzą i niezwykłym talentem plastycznym.

Laureatką pierwszej nagrody została Natalia Ledzinska ze Szkoły Podstawowej w Grucznie. Drugie miejsce zajęła Julia Kauza z tej samej szkoły. Trzecią nagrodę zdobyła Emilia Pajonkowska ze Szkoły Podstawowej w Czaplach.

Konkurs nie tylko uhonorował najbardziej utalentowanych nagrodami lecz także stworzył przestrzeń do popularyzacji i pielęgnowania dziedzictwa literackiego Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie miało na celu przede wszystkim rozwijanie pasji czytelniczych i artystycznych, wykraczania poza program szkolny, uwrażliwienie uczniów na wartości zawarte w twórczości jednej z najwybitniejszych postaci polskiej literatury.

• Wycieczka 1b i 3d do teatru

• Wycieczka 4d do oceanarium w Gdyni

• Ósemkowe mikołajki

• 1a z wizytą w miejskiej bibliotece

• Wycieczka klasy 5a i 5d do Bydgoszczy

Uczniowie z klasy 5a i 5d uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w bydgoskiej pierogarni. Następnie wybrali się na spektakl "Adonis ma gościa". Na zakończenie wycieczki czekało na nich spotkanie z Mikołajem.

• Wycieczka klasy 4a i 4b do Torunia

W mroźny poranek 5 grudnia klasy 4a i 4b wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Torunia. Wprowadzając się w świąteczną atmosferę, wybrali się na spektakl pt. "Opowieść wigilijna" do Teatru Baj Pomorski. Następnie klasa 4a wybrała się do Muzeum Żywego Piernika na warsztaty i wspólne wyrabianie pierników, a klasa 4b do Niewidzialnego Domu na zwiedzanie i warsztaty malowania w ciemności. Na zakończenie wycieczki czwartoklasistom udało się odwiedzić Jarmark Świąteczny.

• Wycieczka 5b i 5e do Torunia

• Andrzejki w naszej szkole