• Wycieczka klasy 5a i 5d do Bydgoszczy

Uczniowie z klasy 5a i 5d uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w bydgoskiej pierogarni. Następnie wybrali się na spektakl "Adonis ma gościa". Na zakończenie wycieczki czekało na nich spotkanie z Mikołajem.

• Wycieczka klasy 4a i 4b do Torunia

W mroźny poranek 5 grudnia klasy 4a i 4b wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Torunia. Wprowadzając się w świąteczną atmosferę, wybrali się na spektakl pt. "Opowieść wigilijna" do Teatru Baj Pomorski. Następnie klasa 4a wybrała się do Muzeum Żywego Piernika na warsztaty i wspólne wyrabianie pierników, a klasa 4b do Niewidzialnego Domu na zwiedzanie i warsztaty malowania w ciemności. Na zakończenie wycieczki czwartoklasistom udało się odwiedzić Jarmark Świąteczny.

• Wycieczka 5b i 5e do Torunia

• Andrzejki w naszej szkole

• KONIEC ROKU Z DAMĄ POLSKIEJ POEZJI -WISŁAWĄ SZYMBORSKĄ!

Jedną z patronek tego roku jest Wisława Szymborska, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów naszej gminy do wzięcia udziału w konkursach recytatorskim oraz plastyczno-językowym na komiks o życiu i twórczości noblistki.Konkursy zostały objęte patronatem honorowym Burmistrza Świecia. Wszelkie szczegóły - regulaminy, karty zgłoszeniowe, zgody znajdują się w załącznikach.W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu:1. Konkurs recytatorski - p. Dominika Zielińska, dominika.zielinska@sp8swiecie.pl2. Konkurs plastyczno-językowy - p. Anna Łucarz, anna.lucarz@sp8swiecie.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Świecie.

zgloszenie(1).pdf

oswiadczenie_(1).pdf

oświadczenie(1).pdf

• Dzień Pluszowego Misia w Ósemce

• Konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia

• Talenciaki

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Talenciaki Lidla. Udało nam się zebrać prawie 3 000 talenciaków. Za zgromadzone punkty otrzymaliśmy ponad 40 gier planszowych. Nasi uczniowie już korzystają z nagród i świetnie się bawią.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji !

• Zdrowe śniadanie w klasach 4-8

• Liga zadaniowa

18 listopada w naszej szkole odbył się I etap konkursu Liga Zadaniowa. Jest to Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W konkursie wzięli udział uczniowie z gminy Świecie oraz pobliskich miejscowości. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy!!!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzięli udział w teście ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Tego dnia patrole egzaminacyjne składające się z uczniów naszej szkoły przepytywały również mieszkańców Świecia. Wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy!!!

• Znana Polka, znany Polak

10 listopada  - już po raz piąty - odbył się zorganizowany z okazji Święta Niepodległości konkurs na najlepsze przebranie za znaną Polkę, znanego Polaka.

Tym razem uczniowie postawili na rodaków, którzy patronowali nam w roku 2023 - jak np. Wisława Szymborska czy Mikołaj Kopernik, chociaż nie zabrakło także wybitnych dowódców, polskich władców czy sportowców, a nawet lekarzy. Postacie wybrane przez uczniów, były nie tylko znane, ale stanowiły wzór, były autorytetem w danej dziedzinie. Uczestnicy oprócz przebrania, przygotowali także krótką informację na temat wybranej postaci. Konkurs był formą świętowania niepodległości poprzez wspominanie sylwetek wielkich Polek i Polaków.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Łucja, kl. 6c jako Mikołaj Kopernik.

II miejsce - Franciszek, kl.1c jako Józef Piłsudski.

III miejsce (ex aequo)
    -Dawid - kl. 6d jako Bolesław Chrobry
    -Hubert, kl. 5b jako Mikołaj Kopernik

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w zmaganiach w przyszłym roku :)

Anna Łucarz, Dominika Zielińska, Szymon Górski

• Zdrowe śniadanie w klasach 1-3

• III a z wizytą w miejskiej bibliotece

• Inscenizacja z okazji Dnia Niepodległości

10 i 13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji  pt. ,,Nie ma rzeczy ważniejszej niż Polska" przygotowanej przez panią Anię Grabowską i Anię Kułakowską oraz dzieci uczęszczające na szkolne koła artystyczne. Widowisko było nie tylko ciekawą lekcją historii naszej ojczyzny, ale również skłaniało do refleksji nad wartościami, jakimi powinniśmy kierować się we własnym życiu. Bo nie ma prawdziwej niepodległości bez tolerancji i wzajemnego szacunku...

• Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Świeciu

Tradycyjnie, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

• Klasa Ib w miejskiej bibliotece

• Masa aksamitna w klasie 1b

• Tajemnice różańca w 4b

• Jesienne fantazje

Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. ,,Jesienne fantazje'' został rozstrzygnięty. Powstały piękne, pomysłowe i twórcze prace z wykorzystaniem różnorodnego materiału. Jury w składzie: Anastazja z klasy 2d, Antoni z klasy 2b, Jakub z klasy 3b oraz organizatorzy zdecydowali o wyłonieniu zwycięzców: I miejsce - Klara klasa 2c, II miejsce- Alicja klasa 3a, III miejsce - Oliwier klasa 1d oraz Franciszek klasa 1c. Wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!