• III a z wizytą w miejskiej bibliotece

• Inscenizacja z okazji Dnia Niepodległości

10 i 13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji  pt. ,,Nie ma rzeczy ważniejszej niż Polska" przygotowanej przez panią Anię Grabowską i Anię Kułakowską oraz dzieci uczęszczające na szkolne koła artystyczne. Widowisko było nie tylko ciekawą lekcją historii naszej ojczyzny, ale również skłaniało do refleksji nad wartościami, jakimi powinniśmy kierować się we własnym życiu. Bo nie ma prawdziwej niepodległości bez tolerancji i wzajemnego szacunku...

• Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Świeciu

Tradycyjnie, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

• Klasa Ib w miejskiej bibliotece

• Masa aksamitna w klasie 1b

• Tajemnice różańca w 4b

• Jesienne fantazje

Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. ,,Jesienne fantazje'' został rozstrzygnięty. Powstały piękne, pomysłowe i twórcze prace z wykorzystaniem różnorodnego materiału. Jury w składzie: Anastazja z klasy 2d, Antoni z klasy 2b, Jakub z klasy 3b oraz organizatorzy zdecydowali o wyłonieniu zwycięzców: I miejsce - Klara klasa 2c, II miejsce- Alicja klasa 3a, III miejsce - Oliwier klasa 1d oraz Franciszek klasa 1c. Wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

• Ślubowanie klas pierwszych

11 października był dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów „ósemki”.

• Wycieczka 1a i 1b do Doliny Dolnej Wisły

• Ścieżka sensoryczna w klasie 1b

• Kraina Dolnej Wisły - klasa Ic i Id z wizytą u alpak

• Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Handrup

W dniach od 25 września do 29 września 2023 roku grupa 11 uczniów naszej szkoły wraz
    z p. Izabelą Rulewską i Patrycją Szafran wzięła udział w spotkaniu młodzieży w ramach partnerstwa pomiędzy SP nr 8, a Gymnasium Leoninum Handrup w Niemczech.

To było wyjątkowe spotkanie, ponieważ wiązało się z obchodami 100-lecia Gymnasium Leoninum i z tej okazji oprócz naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyły szkoły partnerskie
    z różnych krajów.

Podczas pobytu uczniowie wspólnie realizowali projekt pt. " Freundschaft - Przyjaźń". Projekt skupiał się na tworzeniu silnych więzi międzykulturowych i rozwijaniu umiejętności współpracy w międzynarodowej grupie młodzieży. Uczniowie mieli okazję do rozwijania umiejętności językowych oraz zawarcia nowych przyjaźni.

Wieczory integracyjne, które obejmowały gry zespołowe oraz dyskoteki, umożliwiały uczestnikom pogłębienie relacji oraz wzmocnienie więzi między młodzieżą z różnych krajów.

Uczestnicy wymiany brali udział w zawodach sportowych, w międzynarodowej Mszy świętej oraz we wspaniałym wieczorze, gdzie każda szkoła mogła zaprezentować się przedstawiając swój kraj i swoją szkołę w przygotowanych wcześniej prezentacjach.

Młodzież brała udział w dwóch całodniowych wycieczkach do Bremen i Münster.

W ostatnim dniu pobytu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Gymnasium Leoninum oraz zostały przedstawione wspaniałe rezultaty pracy projektowej.

Projekt wymiany młodzieży odegrał istotna rolę w budowaniu więzi międzykulturowych, promowania dialogu oraz wzajemnego szacunku. Oczekujemy teraz z niecierpliwością rewizyty grupy z Niemiec, która ma nas odwiedzić w kwietniu 2024 roku.

Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z PNWM.

• Integracja 6b w Decznie

• Zbiórka kasztanów i żołędzi

Nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Dąbrowa - Kasztany i żołędzie zbieramy, zimą, leśnym zwierzętom je damy. Akcja polega na zbiorze, jak największej ilości kasztanów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimowym.Szkolna akcja potrwa do 16 października. Zachęcamy do udziału!

• Dzień Głośnego Czytania

• Dzień Chłopaka w Ósemce

• Wycieczka klasy 5c i 6d do pierogarni

20 września uczniowie klasy 5c i 6d wybrali się do pierogarni "Stary Młyn" w Bydgoszczy. Uczestnicząc w warsztatach kulinarnych, sami przygotowali pierogi, które później ze smakiem zjedli. Po intensywnej pracy był czas na zabawę i kino.

• Wycieczka klasy 4d

18 września uczniowie klasy 4d wybrali się na słodką wycieczkę do Fabryki Czekolady w Pruszczu. Następnie, jako prawdziwi miłośnicy książek, odwiedzili tamtejszą bibliotekę.

• Sprzątanie świata

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi". Nasi uczniowie, zaopatrzeni w rękawice ochronne oraz worki foliowe, starannie porządkowali teren wokół szkoły.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności i wiary w swoje możliwości.