Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Talenciaki Lidla. Udało nam się zebrać prawie 3 000 talenciaków. Za zgromadzone punkty otrzymaliśmy ponad 40 gier planszowych. Nasi uczniowie już korzystają z nagród i świetnie się bawią.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji !
18 listopada w naszej szkole odbył się I etap konkursu Liga Zadaniowa. Jest to Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W konkursie wzięli udział uczniowie z gminy Świecie oraz pobliskich miejscowości. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy!!!
17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzięli udział w teście ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Tego dnia patrole egzaminacyjne składające się z uczniów naszej szkoły przepytywały również mieszkańców Świecia. Wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy!!!
10 listopada - już po raz piąty - odbył się zorganizowany z okazji Święta Niepodległości konkurs na najlepsze przebranie za znaną Polkę, znanego Polaka.
Tym razem uczniowie postawili na rodaków, którzy patronowali nam w roku 2023 - jak np. Wisława Szymborska czy Mikołaj Kopernik, chociaż nie zabrakło także wybitnych dowódców, polskich władców czy sportowców, a nawet lekarzy. Postacie wybrane przez uczniów, były nie tylko znane, ale stanowiły wzór, były autorytetem w danej dziedzinie. Uczestnicy oprócz przebrania, przygotowali także krótką informację na temat wybranej postaci. Konkurs był formą świętowania niepodległości poprzez wspominanie sylwetek wielkich Polek i Polaków.
Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Łucja, kl. 6c jako Mikołaj Kopernik.
II miejsce - Franciszek, kl.1c jako Józef Piłsudski.
III miejsce (ex aequo)
-Dawid - kl. 6d jako Bolesław Chrobry
-Hubert, kl. 5b jako Mikołaj Kopernik
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w zmaganiach w przyszłym roku :)
Organizatorzy
Anna Łucarz, Dominika Zielińska, Szymon Górski
10 i 13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji pt. ,,Nie ma rzeczy ważniejszej niż Polska" przygotowanej przez panią Anię Grabowską i Anię Kułakowską oraz dzieci uczęszczające na szkolne koła artystyczne. Widowisko było nie tylko ciekawą lekcją historii naszej ojczyzny, ale również skłaniało do refleksji nad wartościami, jakimi powinniśmy kierować się we własnym życiu. Bo nie ma prawdziwej niepodległości bez tolerancji i wzajemnego szacunku...
Tradycyjnie, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. ,,Jesienne fantazje'' został rozstrzygnięty. Powstały piękne, pomysłowe i twórcze prace z wykorzystaniem różnorodnego materiału. Jury w składzie: Anastazja z klasy 2d, Antoni z klasy 2b, Jakub z klasy 3b oraz organizatorzy zdecydowali o wyłonieniu zwycięzców: I miejsce - Klara klasa 2c, II miejsce- Alicja klasa 3a, III miejsce - Oliwier klasa 1d oraz Franciszek klasa 1c. Wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
11 października był dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów „ósemki”.
W dniach od 25 września do 29 września 2023 roku grupa 11 uczniów naszej szkoły wraz
z p. Izabelą Rulewską i Patrycją Szafran wzięła udział w spotkaniu młodzieży w ramach partnerstwa pomiędzy SP nr 8, a Gymnasium Leoninum Handrup w Niemczech.
To było wyjątkowe spotkanie, ponieważ wiązało się z obchodami 100-lecia Gymnasium Leoninum i z tej okazji oprócz naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyły szkoły partnerskie
z różnych krajów.
Podczas pobytu uczniowie wspólnie realizowali projekt pt. " Freundschaft - Przyjaźń". Projekt skupiał się na tworzeniu silnych więzi międzykulturowych i rozwijaniu umiejętności współpracy w międzynarodowej grupie młodzieży. Uczniowie mieli okazję do rozwijania umiejętności językowych oraz zawarcia nowych przyjaźni.
Wieczory integracyjne, które obejmowały gry zespołowe oraz dyskoteki, umożliwiały uczestnikom pogłębienie relacji oraz wzmocnienie więzi między młodzieżą z różnych krajów.
Uczestnicy wymiany brali udział w zawodach sportowych, w międzynarodowej Mszy świętej oraz we wspaniałym wieczorze, gdzie każda szkoła mogła zaprezentować się przedstawiając swój kraj i swoją szkołę w przygotowanych wcześniej prezentacjach.
Młodzież brała udział w dwóch całodniowych wycieczkach do Bremen i Münster.
W ostatnim dniu pobytu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Gymnasium Leoninum oraz zostały przedstawione wspaniałe rezultaty pracy projektowej.
Projekt wymiany młodzieży odegrał istotna rolę w budowaniu więzi międzykulturowych, promowania dialogu oraz wzajemnego szacunku. Oczekujemy teraz z niecierpliwością rewizyty grupy z Niemiec, która ma nas odwiedzić w kwietniu 2024 roku.
Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z PNWM.