Uczniowie klasy 1c odwiedzili w miniony wtorek Przedszkole nr 8 w Świeciu. Pierwszoklasiści obejrzeli jasełkowe przedstawienie wykonane przez ich młodszych kolegów. Gratulujemy wszystkim artystom przepięknego występu.
5 grudnia klasa 4a oraz 5d wyruszyły na wycieczkę do Torunia. W trakcie wycieczki dzieci mogły zobaczyć stare zabawki , którymi bawili się ich dziadkowie oraz spektakl w teatrze Baj Pomorski "Opowieść Wigilijna".
Wycieczka klasy Ib i Ie do Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw w Bydgoszczy
Troje naszych uczniów zostało laureatami konkursu "Kosmiczny ogród" zorganizowanego przez SP nr 3 w Świeciu. Gratulujemy!!!
W ramach lekcji ekologii uczniowie klasy 6b zwiedzili Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów "Eko-Wisła" w Sulnówku.
19 listopada w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbył się XIX szkolny finał Mini Playback Show. Wzorem lat ubiegłych, ta edycja również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na scenie zaprezentowały się dzieci, które wcieliły się w role swoich ulubionych wykonawców. Jury miało do wykonania trudne zadanie. Wybierając zwycięzców, pod uwagę brało: strój, ruch sceniczny, podobieństwo do wykonawcy, naśladowanie śpiewu oraz ogólne wrażenie. Podczas tegorocznego finału nie zabrakło też niespodzianek. Jedną z nich był występ Julii Olędzkiej, którą niedawno mogliśmy oglądać w The Voice Of Poland. Niezapomniany show zrobili także absolwenci „ósemki”, którzy zatańczyli mix znanych przebojów.
Za rok kolejna edycja. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych.
i
13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania w ramach projektu ZDROWO JEMY WIĘCEJ WIEMY. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
Dzieci z Przedszkola nr 6 wystąpiły gościnnie w naszej szkole. Zaprezentowały występ artystyczny z okazji Dnia Niepodległości. Brawo!
W dniu 6 listopada - z nieznacznym wyprzedzeniem - obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole, która tego dnia mieniła się biało-czerwonym barwami strojów uczniów i nauczycieli, którzy wyjątkowo nie byli ubrani w strój galowy, ale mieli możliwość zamanifestowania swoich barw narodowych poprzez ubiór. Był to element wspólnego projektu całej naszej społeczności szkolnej, zakładającego twórcze i aktywne świętowanie Dnia Niepodległości, realizowanego pod hasłem „Niepodległość =…”, w który zaangażowały się wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Każda grupa przedstawiła w formie plakatu swoje rozumienie pojęcia niepodległości, tym samym uzupełniając przewodnią myśl „Niepodległość =…”. Plakaty okazały się bardzo różnorodne – w przesłaniu oraz realizacji i stworzyły naszą szkolną Galerię Plakatów Niepodległościowych, które można oglądać w górnym holu naszej placówki. Dodatkowym elementem, także wymagającym od uczniów zaangażowania, było zaprezentowanie w dowolnej formie krótkiego tekstu kultury związanego ze Świętem Niepodległości. Był to prawdziwy pokaz talentów aktorskich, muzycznych, poetyckich, recytatorskich, plastyczno-technicznych, bowiem uczniowie przygotowali krótkie scenki dramowe, pokazujące radość Polaków w 1918 roku, grali na akordeonie oraz keyboardzie patriotyczne melodie tj. „Rota” czy „Przybyli ułani”, śpiewali piosenki „Szara piechota”, „Marsz pierwszej brygady”, karaoke ze współczesnym klipem „Co to jest niepodległość”, a nawet te związane z okresem II wojny światowej – „Siekiera motyka” czy „4:30” Dawida Podsiadły. Na sali wyrecytowano wiersze Słowackiego, Słonimskiego, Konopnickiej, utwory Jana Pawła II, a także te autorstwa naszych uczniów – jak wiersz Darii Boruckiej z klasy VIc. Zachwyciły nas również dzieła plastyczne: ogromne flagi czy kokardy narodowe.
Chcieliśmy Święto Niepodległości rzeczywiście przeżyć, zatrzymać się na chwilę nad tym, czym dziś rzeczywiście jest dla nas niepodległość i podzielić się naszymi refleksjami z całą społecznością szkolną.